Informace o nás

  Pes byl u nás v rodině dřív než já :) Když jsem se narodila, rodiče vlastnili knírače. Byl to užasný pes. Bohužel ho v jeho 10letech napadl pitbul a dost ošklivě  ho pokousal. Kasik se ale nedal a zvládl se vrátit do života - i přes to, že přišel o oko a okolo krku měl 60 stehů. Na psi jsem nezanevřela a tak na jaře roku 2000 bylo rozhodnuto, že dostanu svojí první fenku knírače - tak přišla Breta z Kopce Vítkova. Ten rok jsme ale neměli moc štěstí - Brety umřela cca ve 4 měsících na vadu srdce. Ale pak už bylo líp :) 

  V životě se mi objevila Deisy Helfratom. Kníračka narozená 10.5.2000 se kterou jsem zažila spoustu zábavy, vyrůstala jsem s ní a ona mně defakto provázela všemi obdobími - od dětství, přes pubertu až do dospělosti. Jenže v roce 2010 jsem zjistila, že existuje něco, jako je agility. Deisy už na ně byla stará a nechtěla jsem jí už trápit,proto jsem si ještě ten rok přivezla Dorote od Andulky - fenku jack russell teriera narozenou 31.5.2010. A tím se můj život změnil o 180stupňů.

V roce 2013 jsem založila chovatelksou stanici Cadedo, v níž první potomci (doufám) budou po Dorotce. Název Cadedo vznikl z prvních písmen 3 psů, kteří nejvíce ovlivnili můj život. Byl to CAsus - malý knírač, který byl u nás v rodině dřív, než jsem se narodila, následuje DEjzi Helfratom - moje první vlastní fenka knírače a končí to DOrote od Andulky - fenkou JRT, která mi ukázala, co vše se dá se psy podnikat. 

 

24.7. se narodilo 6 štěňátek. Všechna byla krásná :) Artemis se mi od začátku líbila nejvíce - ale v té době jsme zjistili, že má Dejzi cukrovku a začlali jsme bojovat. Proto přišlo rozhodnutí, že doma nezůstane. 

Snažila jsem se jí vybrat stejně dobrého pána, jako všem ostatním štěňátkům, ale nikdo se mi k ní nelíbil. Dejzinka během listopadu přišla o zrak a i přes to soužití fungovalo. Misi (jak Artemis říkám) má úžasnou rodinnou povahu. A tak vzniklo rozhodnutí, že zůstane. Tím se smečka rozrostla o dalšího člena :)